FRN1JT5R10
Stackpole Electronics, Inc.
FRN1JT5R10
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FRN1JT5R10 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FRN1JT5R10
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES FUSE 5.1 OHM 1W 5% AXIAL
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±350ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)
Series:FRN
Resistance:5.1 Ohms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:FRN 1 5.1 5% R