FK14X7R1H684K
TDK Corporation
FK14X7R1H684K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FK14X7R1H684K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FK14X7R1H684K
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 0.68UF 50V X7R RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 694 pcs
Reference Price
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm)
Package / Case:Radial
Other Names:445-8312
FK14X7R1H684KR020
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lead Style:Formed Leads
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.68µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
Capacitance:0.68µF