FH34S-32S-0.5SH(99)
Hirose
FH34S-32S-0.5SH(99)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FH34S-32S-0.5SH(99) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FH34S-32S-0.5SH(99)
Manufacturer Hirose
Description CONN FFC TOP 32POS 0.50MM R/A
Data sheet
Voltage Rating:50V
Termination:Solder
Series:FH34S
Pitch:0.020" (0.50mm)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Number of Positions:32
Housing Color:Beige
Height Above Board:0.039" (1.00mm)
Flat Flex Type:FFC, FPC
Features:Zero Insertion Force (ZIF)
FFC, FCB Thickness:0.30mm
Detailed Description:32 Position FFC, FPC Connector Contacts, Top 0.020" (0.50mm) Surface Mount, Right Angle
Current Rating:0.5A