FGG.4B.304.CYCD12Z
Buy FGG.4B.304.CYCD12Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FGG.4B.304.CYCD12Z
Manufacturer LEMO
Description CONN PLUG MALE 4POS GOLD CRIMP
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:304
Shell Material:Brass
Shell Finish:Chrome
Series:4B
Packaging:Bulk
Orientation:G
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Number of Positions:4
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Fastening Type:Push-Pull
Detailed Description:4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold
Current Rating:30A
Color:Silver
Cable Opening:0.417" ~ 0.472" (10.60mm ~ 12.00mm)