FGG.2K.310.CYCC45Z
Buy FGG.2K.310.CYCC45Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FGG.2K.310.CYCC45Z
Manufacturer LEMO
Description CONN PLUG MALE 10POS GOLD CRIMP
Voltage Rating:-
Termination:Crimp
Shielding:Shielded
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:310
Orientation:G
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Number of Positions:10
Fastening Type:Push-Pull
Detailed Description:10 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold
Current Rating:8A
Color:Silver
Cable Opening:0.161" ~ 0.177" (4.10mm ~ 4.50mm)