FG14X7R2A473KNT06
TDK Corporation
FG14X7R2A473KNT06
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FG14X7R2A473KNT06 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FG14X7R2A473KNT06
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 0.047UF 100V X7R RADIAL
(In US Dollars)
2000 pcs4000 pcs10000 pcs
14000 pcs50000 pcs100000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm)
Series:FG
Ratings:-
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial
Other Names:445-180819-3
FG14X7R2A473KNT06-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Style:Formed Leads
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.047µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
Capacitance:0.047µF