FDA2-25489QBLT4D-L
Fan-S Division / Qualtek Electronics Corp.
FDA2-25489QBLT4D-L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FDA2-25489QBLT4D-L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FDA2-25489QBLT4D-L
Manufacturer Fan-S Division / Qualtek Electronics Corp.
Description FAN AXIAL 254X89MM 230VAC TERM
(In US Dollars)
6 pcs
Data sheet
Width:89.00mm
Weight:6 lbs (2.7kg)
Voltage Range:-
Voltage - Rated:230VAC
Termination:2 Terminals
Static Pressure:0.240 in H2O (59.8 Pa)
Size / Dimension:Round - 254mm Dia
Series:HPLC, FDA2-25489
RPM:1650 RPM
Power (Watts):32.00W
Operating Temperature:-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Noise:52.0 dB(A)
Material - Blade:Steel
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lifetime @ Temp.:100000 Hrs @ 25°C
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:IP56M - Dust Protected, Water Resistant
Features:-
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.140A