FDA2-25489QBLW4F-SF
Fan-S Division / Qualtek Electronics Corp.
FDA2-25489QBLW4F-SF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FDA2-25489QBLW4F-SF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FDA2-25489QBLW4F-SF
Manufacturer Fan-S Division / Qualtek Electronics Corp.
Description FAN AXIAL 254X89MM 230VAC WIRE
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Width:89.00mm
Weight:6.2 lbs (2.8kg)
Voltage Range:-
Voltage - Rated:230VAC
Termination:2 Wire Leads
Static Pressure:0.307 in H2O (76.5 Pa)
Size / Dimension:Round - 254mm Dia
Series:HPLC, FDA2-25489-SF
RPM:1650 RPM
Power (Watts):32.00W
Operating Temperature:-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Noise:52.0 dB(A)
Material - Blade:Steel
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lifetime @ Temp.:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:IP56M - Dust Protected, Water Resistant
Features:Salt Fog Rated, Thermal Overload Protector (TOP)
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.140A