FCTN-RLY4-315-2
Linx Technologies
FCTN-RLY4-315-2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FCTN-RLY4-315-2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FCTN-RLY4-315-2
Manufacturer Linx Technologies
Description MODULE 4 RELAY RECEIVER 315MHZ
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:5 V ~ 16 V
Series:-
Sensitivity:-112dBm
Power - Output:-
Other Names:FCTN-RLY4XX-315-2-ND
FCTNRLY43152
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Modulation or Protocol:ASK, OOK
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Interface:Receiver, Latched Output
Function:Receiver, Relay
Frequency:315MHz
Features:4 Latched Outputs, Dual Power Inputs
Detailed Description:RF Receiver, Relay 315MHz ASK, OOK Receiver, Latched Output 1.2 kbps