FC7BACALI25.0-T1
Fox Electronics
FC7BACALI25.0-T1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FC7BACALI25.0-T1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FC7BACALI25.0-T1
Manufacturer Fox Electronics
Description CRYSTAL 25MHZ 18PF SMD
(In US Dollars)
1000 pcs3000 pcs5000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Series:C7BA
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Other Names:631-1497-2
FC7BACALI25.0
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Load Capacitance:18pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)
Frequency Tolerance:±30ppm
Frequency Stability:±100ppm
Frequency:25MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
Detailed Description:25MHz ±30ppm Crystal 18pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead