FBMH4532MM182PT
Taiyo Yuden
FBMH4532MM182PT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FBMH4532MM182PT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FBMH4532MM182PT
Manufacturer Taiyo Yuden
Description FERRITE BEAD 1800 OHM 1812 1LN
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series:FB
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Other Names:587-6034-6
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Height (Max):0.138" (3.50mm)
Filter Type:Power Line
DC Resistance (DCR) (Max):800 mOhm
Current Rating (Max):700mA