FBMH3225HM601NTV
Taiyo Yuden
FBMH3225HM601NTV
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FBMH3225HM601NTV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FBMH3225HM601NTV
Manufacturer Taiyo Yuden
Description FERRITE BEAD 600 OHM 1210 1LN
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:FB
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Other Names:587-3837-1
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Impedance @ Frequency:600 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.110" (2.80mm)
Filter Type:Power Line
DC Resistance (DCR) (Max):42 mOhm
Current Rating (Max):3A