FA24NP02A822JNU06
TDK Corporation
FA24NP02A822JNU06
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FA24NP02A822JNU06 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FA24NP02A822JNU06
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 8200PF 100V NP0 RADIAL
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm)
Series:FA
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Lead Style:Formed Leads
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
Features:High Temperature
Failure Rate:-
Detailed Description:8200pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Capacitance:8200pF