F871FI105M330Z
KEMET
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F871FI105M330Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. F871FI105M330Z
Manufacturer KEMET
Description EMI SUPP MP X1 RAD 330VAC 1UF
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:330V
Tolerance:±20%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.240" L x 0.512" W (31.50mm x 13.00mm)
Series:F871
Ratings:X1
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:399-17018
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Manufacturer Standard Lead Time:28 Weeks
Lead Spacing:1.083" (27.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.984" (25.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:1µF Film Capacitor 330V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:1µF