F863BC104M310ALW0L
KEMET
F863BC104M310ALW0L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F863BC104M310ALW0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. F863BC104M310ALW0L
Manufacturer KEMET
Description FILM RAD .1UF 310 VAC X2 20% AEC
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:310V
Tolerance:±20%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Series:F863
Ratings:AEC-Q200, X2
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:399-16856
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:23 Weeks
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.437" (11.10mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.1µF Film Capacitor 310V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.1µF