F6Z1.50BK
Techflex
F6Z1.50BK
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F6Z1.50BK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. F6Z1.50BK
Manufacturer Techflex
Description SELF WRAP 1.5" X 50' BLACK
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Width:1.575" (40.00mm)
Wall Thickness:0.038" (0.96mm)
Type Attributes:Split Flexible Flat
Type:Self Wrap
Series:F6® Flat
Operating Temperature:-45°C ~ 150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:-
Material:Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
Manufacturer Standard Lead Time:5 Weeks
Liquid Protection:-
Length:50.00' (15.24m)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Heat Protection:-
Features:Clean Cut, Noise Reduction
Environment Protection:-
Diameter - Outside, Non-Expanded:-
Diameter - Inside, Non-Expanded:1.500" (38.10mm)