F30J15RE
Ohmite
F30J15RE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F30J15RE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. F30J15RE
Manufacturer Ohmite
Description RES CHAS MNT 15 OHM 5% 30W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 243 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Size / Dimension:1.250" L x 1.000" W (31.75mm x 25.40mm)
Series:Stackohm® 250
Resistance:15 Ohms
Power (Watts):30W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Flat Oval
Operating Temperature:-55°C ~ 350°C
Mounting Feature:Flange Braces, Right Angle
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Style:Solder Lugs
Height - Seated (Max):0.563" (14.29mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:15 Ohms ±5% 30W Wirewound Chassis Mount Resistor