F30J200E
Ohmite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F30J200E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. F30J200E
Manufacturer Ohmite
Description RES CHAS MNT 200 OHM 5% 30W
(In US Dollars)
25 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±260ppm/°C
Size / Dimension:1.250" L x 1.000" W (31.75mm x 25.40mm)
Series:Stackohm® 250
Resistance:200 Ohms
Power (Watts):30W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Flat Oval
Other Names:OHF30J200E
OHF30J200E-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 350°C
Mounting Feature:Flange Braces, Right Angle
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Style:Solder Lugs
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.563" (14.29mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:200 Ohms ±5% 30W Wirewound Chassis Mount Resistor