F17723472290
Electro-Films (EFI) / Vishay
F17723472290
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F17723472290 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. F17723472290
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.047UF 20% 630VDC RAD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:310V
Tolerance:±20%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.689" L x 0.236" W (17.50mm x 6.00mm)
Series:F1772
Ratings:X2
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial
Other Names:17723472290
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.472" (12.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:0.047µF Film Capacitor 310V 630V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:0.047µF