EXB-18V151JX
Panasonic
EXB-18V151JX
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EXB-18V151JX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EXB-18V151JX
Manufacturer Panasonic
Description RES ARRAY 4 RES 150 OHM 0502
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:0502
Size / Dimension:0.055" L x 0.024" W (1.40mm x 0.60mm)
Series:EXB
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):150
Power Per Element:31mW
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0502 (1406 Metric), Long Side Terminals
Other Names:Y6151CT
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:4
Number of Pins:8
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)
Detailed Description:150 Ohm ±5% 31mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0502 (1406 Metric), Long Side Terminals