ERZ-VS34C201
Panasonic
ERZ-VS34C201
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERZ-VS34C201 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERZ-VS34C201
Manufacturer Panasonic
Description VARISTOR 200V 40KA SQUARE 36MM
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 6 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs100 pcs250 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):200V
Varistor Voltage (Min):185V
Varistor Voltage (Max):225V
Series:ZNR®
Packaging:Bulk
Package / Case:Square 36mm, Formed Tabs
Other Names:ERZVS34C201
P14949
Operating Temperature:-
Number of Circuits:1
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Maximum DC Volts:170V
Maximum AC Volts:130V
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Energy:-
Detailed Description:200V 40kA Varistor 1 Circuit Chassis Mount Square 36mm, Formed Tabs