ERZ-E10F911
Panasonic
ERZ-E10F911
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERZ-E10F911 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERZ-E10F911
Manufacturer Panasonic
Description VARISTOR 910V 4.5KA DISC 12.50MM
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):910V
Varistor Voltage (Min):819V
Varistor Voltage (Max):1.001kV
Series:ZNR®
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Disc 12.50mm
Other Names:ERZE10F911
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts:745V
Maximum AC Volts:550V
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:168J
Detailed Description:910V 4.5kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 12.50mm
Current - Surge:4.5kA
Capacitance @ Frequency:220pF @ 1kHz