ERZ-E05E201
Panasonic
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERZ-E05E201 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERZ-E05E201
Manufacturer Panasonic
Description VARISTOR 200V 1.2KA DISC 7MM
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):200V
Varistor Voltage (Min):185V
Varistor Voltage (Max):225V
Series:ZNR®
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Disc 7mm
Other Names:ERZE05E201
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Number of Circuits:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Maximum DC Volts:170V
Maximum AC Volts:130V
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:13J
Detailed Description:200V 1.2kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm
Current - Surge:1.2kA
Capacitance @ Frequency:200pF @ 1kHz