ERJ-2BSJR15X
Panasonic
ERJ-2BSJR15X
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-2BSJR15X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-2BSJR15X
Manufacturer Panasonic
Description RES 0.15 OHM 5% 1/6W 0402
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:ERJ
Resistance:150 mOhms
Power (Watts):0.167W, 1/6W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:P17363CT
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:43 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense
Failure Rate:-
Detailed Description:150 mOhms ±5% 0.167W, 1/6W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film