ERJ-1TYJ334U
Panasonic
ERJ-1TYJ334U
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-1TYJ334U with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-1TYJ334U
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 330K OHM 5% 1W 2512
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 220 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Series:ERJ
Resistance:330 kOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Other Names:PT330KXCT
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:330 kOhms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film