ERJ-1TYJ392U
Panasonic
ERJ-1TYJ392U
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-1TYJ392U with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-1TYJ392U
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 3.9K OHM 5% 1W 2512
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Series:ERJ
Resistance:3.9 kOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Other Names:PT3.9KXDKR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:3.9 kOhms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film