ERJ-1GEF1371C
Panasonic
ERJ-1GEF1371C
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-1GEF1371C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-1GEF1371C
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 1.37K OHM 1% 1/20W 0201
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:0201
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series:ERJ
Resistance:1.37 kOhms
Power (Watts):0.05W, 1/20W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Other Names:P1.37KABCT
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.010" (0.26mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:1.37 kOhms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film