ERJ-1GEF1243C
Panasonic
ERJ-1GEF1243C
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-1GEF1243C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-1GEF1243C
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Description RES SMD 124K OHM 1% 1/20W 0201
(In US Dollars)
15000 pcs30000 pcs65535 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.05W, 1/20W
Voltage - Breakdown:0201
Thickness (Max):±200ppm/°C
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series:ERJ
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:0201 (0603 Metric)
Other Names:ERJ1GEF1243C
P124KABTR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Manufacturer Part Number:ERJ-1GEF1243C
Height - Seated (Max):0.010" (0.26mm)
Features:-
FIFO's:2
Expanded Description:124k Ohm ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±1%