ERJ-14RQJ3R9U
Panasonic
ERJ-14RQJ3R9U
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-14RQJ3R9U with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-14RQJ3R9U
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 3.9 OHM 5% 1/4W 1210
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs50000 pcs125000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:ERJ
Resistance:3.9 Ohms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Other Names:ERJ14RQJ3R9U
P3.9STR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense
Failure Rate:-
Detailed Description:3.9 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film