ENVOY AC (60A)
Verivolt
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ENVOY AC (60A) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ENVOY AC (60A) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ENVOY AC (60A) |
|---|---|
| Manufacturer | Verivolt |
| Description | CURR SENSE XFMR 60A IN-LINE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $81.60 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | - |
|---|---|
| Type: | Non-Invasive (Solid Core) |
| Turns Ratio - Primary:Secondary: | - |
| Termination Style: | Wire Leads with Connector |
| Size / Dimension: | - |
| Series: | - |
| Ratings: | - |
| Other Names: | ENVOY AC (60A)-ND ENVOYAC(60A) |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Frequency Range: | 2Hz ~ 50kHz |
| Energy Time (E.T.): | - |
| Detailed Description: | Current Sense Transformer 2Hz ~ 50kHz Free Hanging (In-Line) |
| DC Resistance (DCR): | - |
| Current Ratio: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ENVOY AC (60A), use the request quote form to request ENVOY AC (60A) pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ENVOY AC (60A).The price and lead time for ENVOY AC (60A) depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ENVOY AC (60A).We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

