EMIF02-USB05F2
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EMIF02-USB05F2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EMIF02-USB05F2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | EMIF02-USB05F2 |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | 2-line EMI filter and ESD protection with R pull-up, for USB interfaces |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.138 | $0.125 | $0.113 | $0.11 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | - |
|---|---|
| Values: | R = 33 Ohms, 1.5 kOhms, C = 30pF |
| Type: | Low Pass |
| Technology: | RC (Pi) |
| Size / Dimension: | 0.076" L x 0.036" W (1.92mm x 0.92mm) |
| Series: | IPAD™ |
| Resistance - Channel (Ohms): | 33, 1.5k |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 8-WFBGA, FCBGA |
| Other Names: | 497-6629-6 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Channels: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 0.028" (0.70mm) |
| Filter Order: | 2nd |
| ESD Protection: | Yes |
| Detailed Description: | RC (Pi) EMI Filter 2nd Order Low Pass 2 Channel R = 33 Ohms, 1.5 kOhms, C = 30pF 8-WFBGA, FCBGA |
| Center / Cutoff Frequency: | - |
| Attenuation Value: | - |
| Applications: | USB |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply EMIF02-USB05F2, use the request quote form to request EMIF02-USB05F2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EMIF02-USB05F2.The price and lead time for EMIF02-USB05F2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# EMIF02-USB05F2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

