EMIF02-SPK03F2
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EMIF02-SPK03F2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EMIF02-SPK03F2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | EMIF02-SPK03F2 |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | EMI Filter Low Pass LC-Circuit Flat Style SMD T/R / FILTER LC(PI) 250PF ESD SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.248 | $0.223 | $0.202 | $0.197 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | - |
|---|---|
| Values: | C = 250pF |
| Type: | Low Pass |
| Technology: | LC (Pi) |
| Size / Dimension: | 0.050" L x 0.035" W (1.26mm x 0.89mm) |
| Series: | EMIF |
| Resistance - Channel (Ohms): | 0.07 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 5-WFBGA, FCBGA |
| Other Names: | 497-13136-2 EMIF02SPK03F2 |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 85°C |
| Number of Channels: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 0.028" (0.70mm) |
| Filter Order: | 3rd |
| ESD Protection: | Yes |
| Detailed Description: | LC (Pi) EMI Filter 3rd Order Low Pass 2 Channel C = 250pF 800mA 5-WFBGA, FCBGA |
| Current: | 800mA |
| Center / Cutoff Frequency: | - |
| Attenuation Value: | -40dB @ 900MHz |
| Applications: | Audio |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply EMIF02-SPK03F2, use the request quote form to request EMIF02-SPK03F2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EMIF02-SPK03F2.The price and lead time for EMIF02-SPK03F2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# EMIF02-SPK03F2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

