EM4970-36#
Pomona Electronics
EM4970-36#
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EM4970-36# with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EM4970-36#
Manufacturer Pomona Electronics
Description BNC (M) 20AWG LEADS - MTO
Lead Free Status / RoHS Status Not applicable / Not applicable
In stock 183 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Wire Gauge:20 AWG
Voltage - Rated:500VAC
Temperature Range:131°F (55°C)
Series:4970
Other Names:2786546
EM4970-36
EM4970-36#-ND
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material - Insulation:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Detailed Description:36.0" (914.40mm) BNC, Male Plug To Wire Lead Test Lead 500VAC
Configuration:BNC to Wire Leads
Color:Black and Red
Cable Type:-
Cable Length:36.0" (914.40mm)