EKMM350VSN103MQ40S
Nippon Chemi-Con
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EKMM350VSN103MQ40S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EKMM350VSN103MQ40S
Manufacturer Nippon Chemi-Con
Description CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP
(In US Dollars)
200 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:35V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:1.000" Dia (25.40mm)
Series:KMM
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can - Snap-In
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:10000µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In
Capacitance:10000µF