ECX-P33CM-30.000
ECS Inc. International
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ECX-P33CM-30.000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ECX-P33CM-30.000
Manufacturer ECS Inc. International
Description OSC XO 30.0000MHZ LVPECL SMD
(In US Dollars)
10 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:ECSpressCON™ ECX-P
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:6-SMD, No Lead
Output:LVPECL
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±25ppm
Frequency:30MHz
Detailed Description:30MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):48mA