ECL30UD02-E
XP Power
ECL30UD02-E
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ECL30UD02-E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ECL30UD02-E
Manufacturer XP Power
Description AC/DC CONVERTER +/-15V 30W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 66 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs100 pcs
Data sheet
Weight:0.342 lb (155.13g)
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-15V
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Type:Enclosed
Size / Dimension:3.10" L x 1.50" W x 1.10" H (78.7mm x 38.1mm x 27.9mm)
Series:ECL
Power (Watts):30W
Package / Case:5-DIP Module
Other Names:1470-1203
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C (With Derating)
Number of Outputs:2
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Load Regulation:±1%
Line Regulation:±0.5%
Features:OVP, SCP
Efficiency:83%
Detailed Description:Enclosed AC DC Converter 2 Output 15V -15V 1A, 1A 85 ~ 264 VAC Input
Current - Output (Max):1A, 1A