EAD00234
Embedded Artists
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EAD00234 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EAD00234 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | EAD00234 |
|---|---|
| Manufacturer | Embedded Artists |
| Description | DISPLAY MODULE 4.3" CTP LPC4088 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $251.37 | $245.70 | $236.25 | |||
Specifications
Data sheet
| Viewing Area: | 95.04mm W x 53.86mm H |
|---|---|
| Touchscreen: | Capacitive |
| Series: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | Parallel, 24-Bit (RGB) |
| Graphics Color: | Red, Green, Blue (RGB) |
| Dot Size: | - |
| Dot Pixels: | 480 x 272 |
| Dot Pitch: | - |
| Display Type: | TFT - Color |
| Display Mode: | Transmissive |
| Diagonal Screen Size: | 4.3" (109.22mm) |
| Detailed Description: | Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel, 24-Bit (RGB) 4.3" (109.22mm) 480 x 272 |
| Backlight: | LED - White |
| Background Color: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply EAD00234, use the request quote form to request EAD00234 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EAD00234.The price and lead time for EAD00234 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# EAD00234.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


