EA W128064-XALG
Electronic Assembly GmbH
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EA W128064-XALG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EA W128064-XALG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | EA W128064-XALG |
|---|---|
| Manufacturer | Electronic Assembly GmbH |
| Description | GRAPH.OLED 128X64YELLOW |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | 250 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $34.73 | $30.687 | $26.811 | $23.419 | $22.208 | |
Specifications
Data sheet
| Viewing Area: | 57.01mm W x 28.90mm H |
|---|---|
| Touchscreen: | - |
| Series: | - |
| Other Names: | 1481-1280 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | I²C, Parallel 8-Bit, SPI |
| Graphics Color: | Yellow |
| Dot Size: | 0.40mm W x 0.40mm H |
| Dot Pixels: | 128 x 64 |
| Dot Pitch: | 0.43mm W x 0.43mm H |
| Display Type: | OLED - Passive Matrix |
| Display Mode: | - |
| Diagonal Screen Size: | 2.42" (61.47mm) |
| Detailed Description: | Graphic LCD Display Module Yellow OLED - Passive Matrix I²C, Parallel 8-Bit, SPI 2.42" (61.47mm) 128 x 64 |
| Backlight: | - |
| Background Color: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply EA W128064-XALG, use the request quote form to request EA W128064-XALG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EA W128064-XALG.The price and lead time for EA W128064-XALG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# EA W128064-XALG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
