EA W064048-XALG
Electronic Assembly GmbH
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EA W064048-XALG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EA W064048-XALG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | EA W064048-XALG |
|---|---|
| Manufacturer | Electronic Assembly GmbH |
| Description | GRAPHIC OLED 64X48YELLOW |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $21.02 | $20.129 | $15.656 | |||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $13.419 | $12.748 | $12.077 | |||
Specifications
Data sheet
| Viewing Area: | 15.42mm W x 12.06mm H |
|---|---|
| Touchscreen: | - |
| Series: | - |
| Other Names: | 1481-1275 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | I²C, Parallel 8-Bit, SPI |
| Graphics Color: | Yellow |
| Dot Size: | 0.19mm W x 0.19mm H |
| Dot Pixels: | 64 x 48 |
| Dot Pitch: | 0.21mm W x 0.21mm H |
| Display Type: | OLED - Passive Matrix |
| Display Mode: | - |
| Diagonal Screen Size: | 0.66" (16.76mm) |
| Detailed Description: | Graphic LCD Display Module Yellow OLED - Passive Matrix I²C, Parallel 8-Bit, SPI 0.66" (16.76mm) 64 x 48 |
| Backlight: | - |
| Background Color: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply EA W064048-XALG, use the request quote form to request EA W064048-XALG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EA W064048-XALG.The price and lead time for EA W064048-XALG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# EA W064048-XALG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
