EA UNITFT101-ATC
Electronic Assembly GmbH
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EA UNITFT101-ATC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EA UNITFT101-ATC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | EA UNITFT101-ATC |
|---|---|
| Manufacturer | Electronic Assembly GmbH |
| Description | 10.1" MULTIFUNCTION PCAP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $581.82 | $568.70 | ||||
Specifications
Data sheet
| Viewing Area: | 219.50mm W x 138.00mm H |
|---|---|
| Touchscreen: | Capacitive |
| Series: | EA eDIP |
| Other Names: | 1481-1251 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | I²C, RS-232, SPI, USB |
| Graphics Color: | Red, Green, Blue (RGB) |
| Dot Size: | - |
| Dot Pixels: | 1280 x 800 (WXGA1) |
| Dot Pitch: | - |
| Display Type: | TFT - Color |
| Display Mode: | - |
| Diagonal Screen Size: | 10.1" (256.54mm) |
| Detailed Description: | Capacitive Graphic LCD Display Module Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color I²C, RS-232, SPI, USB 10.1" (256.54mm) 1280 x 800 (WXGA1) |
| Backlight: | LED - White |
| Background Color: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply EA UNITFT101-ATC, use the request quote form to request EA UNITFT101-ATC pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EA UNITFT101-ATC.The price and lead time for EA UNITFT101-ATC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# EA UNITFT101-ATC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
