E92F421VND681MA65T
Buy E92F421VND681MA65T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. E92F421VND681MA65T
Manufacturer Nippon Chemi-Con
Description CAP ALUM 680UF 20% 420V SNAP
(In US Dollars)
200 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:420V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:1.378" Dia (35.00mm)
Series:U92F
Ripple Current @ Low Frequency:5A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:7.15A @ 100kHz
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:0.886" (22.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):2.657" (67.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):110 mOhm @ 120Hz
Detailed Description:680µF 420V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 110 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 85°C
Capacitance:680µF