E5EWL-R1TC AC100-240
Omron Automation & Safety
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy E5EWL-R1TC AC100-240 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy E5EWL-R1TC AC100-240 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | E5EWL-R1TC AC100-240 |
|---|---|
| Manufacturer | Omron Automation & Safety |
| Description | MELA 1/8DIN THERMOCOUPLE/RELA |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $359.10 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 100 ~ 240VAC |
|---|---|
| Type: | Temperature Controller (Type J, K, R, S, T) |
| Termination Style: | Screw Terminal |
| Series: | E5EWL |
| Panel Cutout Dimensions: | Rectangular - 92.00mm x 45.00mm |
| Output Type: | Relay (2) |
| Other Names: | E5EWL-R1TC AC100-240-ND E5EWL-R1TCAC100-240 E5EWLR1TCAC100240 |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 55°C |
| Number Of Characters Per Row: | 4, 4 |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Input Range: | -200°C ~ 1700°C |
| Ingress Protection: | IP50 - Dust Protected |
| Features: | - |
| Display Type: | LED - Dual Color Characters |
| Display Characters - Height: | 0.787" (20.00mm) |
| Detailed Description: | Temperature Controller (Type J, K, R, S, T) 100 ~ 240VAC Panel Mount |
| Control Method: | On/Off, Proportional (PID) |
| Communications: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply E5EWL-R1TC AC100-240, use the request quote form to request E5EWL-R1TC AC100-240 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number E5EWL-R1TC AC100-240.The price and lead time for E5EWL-R1TC AC100-240 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# E5EWL-R1TC AC100-240.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

