DZ2J039M0L
Panasonic
DZ2J039M0L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DZ2J039M0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DZ2J039M0L
Manufacturer Panasonic
Description DZ2J039M0L Series 200 mW 3.9 V 200 mA Surface Mount Zener Diode SC-90A
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 87434 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):3.9V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1V @ 10mA
Tolerance:±2.5%
Supplier Device Package:SMini2-F5-B
Series:-
Power - Max:200mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SC-90, SOD-323F
Other Names:DZ2J039M0LTR
Operating Temperature:-
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Impedance (Max) (Zzt):130 Ohms
Detailed Description:Zener Diode 3.9V 200mW ±2.5% Surface Mount SMini2-F5-B
Current - Reverse Leakage @ Vr:10µA @ 1V