DXJ-5R5H334U
Elna America
DXJ-5R5H334U
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DXJ-5R5H334U with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DXJ-5R5H334U
Manufacturer Elna America
Description CAP 330MF -20% +80% 5.5V T/H
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:5.5V
Tolerance:-20%, +80%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.453" Dia (11.50mm)
Series:DXJ
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Can - Horizontal
Other Names:604-1082
DXJ5R5H334U
Operating Temperature:-10°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:26 Weeks
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):150 Ohm
Detailed Description:330mF (EDLC) Supercapacitor 5.5V Axial, Can - Horizontal 150 Ohm 1000 Hrs @ 85°C
Capacitance:330mF