DTS26F25-43JB
Buy DTS26F25-43JB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DTS26F25-43JB
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description CONN PLUG FMALE 43POS GOLD CRIMP
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage Rating:-
Termination:Crimp
Shielding:Shielded
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:25-43
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Nickel
Series:MIL-DTL-38999 Series III, DTS
Packaging:Bulk
Other Names:DDTS26F25-43JB
Orientation:B
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C
Number of Positions:43
Ingress Protection:Environment Sealed
Features:-
Fastening Type:Threaded
Detailed Description:43 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold
Current Rating:7.5A, 13A