DTS20F23-53JN
Buy DTS20F23-53JN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DTS20F23-53JN
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description CONN RCPT FMALE 53POS GOLD CRIMP
Packaging:Bulk
Other Names:DDTS20F23-53JN
Orientation:N (Normal)
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C
Fastening Type:Threaded
Detailed Description:53 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold
Current Rating:7.5A