DT60PW150P
TDK-Lambda Americas, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DT60PW150P with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DT60PW150P
Manufacturer TDK-Lambda Americas, Inc.
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 60W
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Output:15V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:5.12" L x 2.72" W x 1.57" H (130.0mm x 69.1mm x 39.9mm)
Series:DT60 (60W)
Region Utilized:International
Power (Watts):60W
Polarization:-
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:-
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C14
Form:Desktop (Class I)
Efficiency:75%
Detailed Description:15V 60W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):4A
Cord Length:39.4" (1.00m)