DT030Z-14
Curtis Industries
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DT030Z-14 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DT030Z-14
Manufacturer Curtis Industries
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 30W
(In US Dollars)
5 pcs
Data sheet
Weight:-
Voltage - Output:48V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:4.33" L x 2.13" W x 1.32" H (110.0mm x 54.0mm x 33.5mm)
Series:Tri-Mag®, DT-Z (30W)
Region Utilized:International
Power (Watts):36W
Polarization:Positive Center
Output Connector:-
Operating Temperature:-20°C ~ 60°C
No Load Power Consumption:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C8
Form:Desktop (Class II)
Efficiency:-
Detailed Description:48V 36W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):750mA
Cord Length:72" (1.83m)