DSC5G0200L
Panasonic
DSC5G0200L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DSC5G0200L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DSC5G0200L
Manufacturer Panasonic
Description Sc, Small Signal Transistor / NPN Single, High Frequency, Vceo: 20V, IC: 15MA
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 59860 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):20V
Transistor Type:NPN
Supplier Device Package:SMini3-F2-B
Series:-
Power - Max:150mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SC-85
Other Names:DSC5G0200L-ND
DSC5G0200LTR
Operating Temperature:150°C (TJ)
Noise Figure (dB Typ @ f):3.3dB @ 100MHz
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Gain:24dB
Frequency - Transition:650MHz
Detailed Description:RF Transistor NPN 20V 15mA 650MHz 150mW Surface Mount SMini3-F2-B
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:65 @ 1mA, 6V
Current - Collector (Ic) (Max):15mA