DSC1001DI5-072.0000
Micrel / Microchip Technology
DSC1001DI5-072.0000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DSC1001DI5-072.0000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DSC1001DI5-072.0000
Manufacturer Micrel / Microchip Technology
Description OSC MEMS 72.000MHZ CMOS SMD
Data sheet
Voltage - Supply:1.8 V ~ 3.3 V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Series:DSC1001
Ratings:AEC-Q100
Packaging:Tube
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:CMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)
Function:Standby (Power Down)
Frequency Stability:±10ppm
Frequency:72MHz
Detailed Description:72MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8 V ~ 3.3 V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):8.7mA